15 czerwca 2019
Zalety i zastosowanie kasetonów reklamowych

Kaseton reklamowy to nośnik outdoorowy, pozwalający skutecznie popularyzować markę, wyraźnie oznaczyć jej siedzibę czy informować o ofercie. Dzięki szerokiej gamie kasetonów reklamowych o wielu wymiarach i wykonanych z różnych materiałów bez problemu znajdziesz produkt dopasowany do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Czym są kasetony reklamowe?

Kasetony reklamowe to szczególny rodzaj nośnika outdoorowego, mającego zazwyczaj formę prostokąta i montowanego zwykle na ścianie zewnętrznej budynku. Reklama ta jest najczęściej podświetlana od wewnątrz, co znacznie podnosi jej walory użytkowe.

Do wykonania kasetonów wykorzystuje się takie materiały jak plexi czy tkanina winylowa, nazywana elastycznym licem. Duży wybór dostępnych materiałów sprawia, że można dostosować je do indywidualnych potrzeb oraz konkretnego budżetu. Najważniejsze jest, by zastosowane materiały były trwałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zastosowanie kasetonów reklamowych

Kasetony reklamowe mogą pełnić funkcję informacyjną oraz reklamową. Sprawdzają się doskonale jako nośniki informujące o siedzibie firmy, znajdujące się bezpośrednio na budynku, w którym się ona znajduje. Taka forma reklamy informuje w wyraźny sposób o lokalizacji siedziby, dzięki czemu łatwo znajdą ją klienci czy kontrahenci. Jednocześnie podnosi prestiż Twojej firmy i wpływa pozytywnie na rozpoznawalność marki. Na takim kasetonie reklamowym koniecznie umieścić należy nazwę i logo firmy, będące podstawą budowania jej wizerunku. Strzałem w dziesiątkę okaże się w tej sytuacji kaseton reklamowy LED — podświetlenie tablicy sprawia, że jest widoczna także po zmroku, co okazuje się nieocenione np. zimą.

Kasetony reklamowe mogą też pełnić funkcję stricte reklamową. Umieszczone w strategicznie zaplanowanym miejscu, trafią do grupy docelowej, promując usługi czy produkty danej firmy. Ten rodzaj reklamy działa przede wszystkim lokalnie. Warto postawić na długookresową formę promocji, która pozwoli marce zagościć na stałe w świadomości lokalnej społeczności.

Zalety kasetonów reklamowych

Wybierając kasetony reklamowe, możesz zdecydować się na wiele różnych formatów, rodzajów wykonania, sposobów montażu. Sprawia to, że są one rozwiązaniem wyjątkowo uniwersalnym, sprawdzającym się niemal we wszystkich branżach i niezależnie od skali działalności przedsiębiorstwa.

Kasetony są wytrzymałą i odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne formą reklamy, dlatego posłużą Ci przez lata. Wybór wysokiej jakości oświetlenia LED przyciągnie wzrok i zwiększy widoczność nośnika. Nowoczesne kasetony LED mogą posiadać specjalny programator, pozwalający na wyłączanie i włączanie oświetlenia w konkretnych przedziałach czasowych, bądź też na automatyczne włączenie go po zmroku — wszystko to sprawia, że pozostają urządzeniami energooszczędnymi.

Dzięki kasetonom reklamowym możesz niedrogo i w niezwykle skuteczny sposób poinformować lokalną społeczność o swoich usługach lub ofercie produktowej. Zwiększenie rozpoznawalności na rynku, dotarcie do nowych potencjalnych klientów oraz budowanie zaufania i prestiżu to kolejne plusy.